RadioElektryka@Poczta.Fm

Tel: +48 572-147-631

Licznik odsłon -

SERWIS ELEKTRONICZNY - RADIOELEKTRYKA SOSNOWIEC POLSKA

NIEZALEŻNA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO - NAUKOWA KLIKNIJ NA OPIS DOKUMENTU

WWW.RADIOELEKTRYKA.GLT.PL WWW.RADIOELEKTRYKA.PRV.PL

 WWW.RADIOELEKTRYKA.PL

Playlist files: Sylwester 2018/2019 Dj.Elektryk Sosnowiec


1. Cleo - Łowcy Gwiazd (3:14)
2. SŁAWOMIR - Sławomir - Ty mała znów zarosłaś (2:29)
3. Exaited - Pokochaj mnie jeszcze raz [discopolonew.cba.pl] (3:49)
4. Exaited i Maciej Smolinski - Zakochaj Sie We Mnie (3:34)
5. Antek Smykiewicz - Pomimo Burz [wixa.pl] (3:24)
6. Piękni i Młodzi - Jedno Słowo [discopolonew.cba.pl] (3:40)
7. pudzian band- takich juz nie ma . (3:30)
8. Akcent - Przez twe oczy zielone (Grzekus)(www.DiscoStrefa.info) (3:39)
9. Slawomir - Milosc w zakopanem (3:42)
10. Sławomir - Megiera Nuteczki.net (4:53)
11. Long i Junior - Kolorowa sukienka (Grzekus)(www.DiscoStrefa.info) (3:41)
12. SŁAWOMIR - Miłosc wakopanem ver.2 (4:10)
13. SOLEO feat. FASTER- Zlota peleryna (Grzekus)(www.DiscoStrefa.info) (3:02)
14. Mig - Lalunia [discopolonew.cba.pl]
15. Power Boy - Serc Uwodzicielka
16. Łobuzy - Oczy Jak Pinć Złoty 2018
17. Indios Bravos - Lubie to (Premiera)
18. Impuls - Mam kaca (DAVIS Remix)
19. Andre - Aleksandra (radio edit ) DiscoPoloNew.cba.pl
20. Jorrgus - Oczy Twe 2018 [discopolonew.cba.pl]
21. Voyage Mariusz Cierpikowski - Pij Szwagier Pij [www.odjazdowa-muza.pl]
22. Veegas - Lubię Jeansy (Ślimak) [discopolonew.cba.pl]
23. Dejw - Petarda (Grzekus)(www.DiscoStrefa.info)
24. CamaSutra - Tego Chcesz (Official Video)
25. Bobi - Cudny aniele (Official video)
26. GONTI - Czekoladka 2017 [discopolonew.cba.pl]
27. Defis - Czy Weźmiesz Ze Mną Ślub
28. Akcent - Pragnienie milosci
29. Diadem - Moja Lala 2017 [discopolonew.cba.pl]
30. Piękni i Młodzi - Ona jest taka cudowna (Oficjalny teledysk)
31. Exaited - Będę 2018 Nuteczki.eu (BYDEEJAYMAX)]
32. 06. Mark 'Oh - United
33. E-Rotic - Help Me Dr. Dick
34. Extazy -Tylko Moja Dziewczyna [discopolonew.cba.pl]
35. Mig - Nie ma mocnych na Mariole [discopolonew.cba.pl]
36. CZADOMAN - Ruda tańczy jak szalona (Radio edit)
37. Fanatic - Czarownica (Remix) nuteczki.eu
38. Piękni i Młodzi - Przeznaczeni 2017
39. Piękni i Młodzi & Playboys - Wyśmienicie 2015 [discopolonew.cba.pl]
40. Easy - Lala Radio Version
 

Loty w kosmos. Pierwszy śmiałek zapłacił za swój lot 20 milionów dolarów. Obecnie koszt komercyjnej wyprawy to zaledwie 200 tysięcy. W tych lotach suborbitalnych, które są obecnie reklamowane, turysta nie będzie miał tego, co najważniejsze. Nie okrąży Ziemi dookoła. Najwyżej wyskoczy sobie w kosmos na sto parę kilometrów i - spadając - poczuje stan nieważkości. Ale nie zobaczy wschodów i zachodów słońca, dnia ani nocy. Nie będzie obcował sam na sam z kosmosem, bo wszystko potrwa zbyt krótko i zbyt szybko się skończy. Będzie za to dużo strachu, emocji i frajdy. To na początek musi wystarczyć.

O przedsięwzięciu Bransona jest głośno w mediach, co dodatkowo zwiększa zainteresowanie lotami w kosmos. Poza tym, w porównaniu z wyprawami na Międzynarodową Stację Kosmiczną, w których wzięło do tej pory udział zaledwie 7 turystów kosmicznych, 450 osób, które już zapisało się na loty Bransona, robi już wrażenie. Tym bardziej, że milioner już zbiera po 200 tysięcy dolarów za bilet, co pozwala mu na bieżąco rozwijać projekt. - Dobrze, że ta dziedzina turystyki tak prężnie się rozwija i zwykły śmiertelnik będzie mógł dołączyć do wąskiego grona tych, którzy mieli szansę zobaczyć Ziemię z dystansu.
W pewnym sensie jest to spełnienie wyobrażeń setek autorów powieści SF o statkach kosmicznych. Osobiście oczami wyobraźni widzę flotę takich statków, która regularnie lata na orbitę wokółziemską i przewozi turystów między innymi do kosmicznych hoteli. Kosmicznych pomysłów nam nie brakuje. Ale loty to nie jedyna opcja zagospodarowania kosmosu. Kolejne firmy prześcigają się bowiem w wymyślnych propozycjach.
Space Island Group planuje budowę kosmicznych hoteli. - Firma zakłada, że do roku 2020 taką kosmiczną wyspę odwiedzi 20 tysięcy ludzi, a każdej dekady liczba odwiedzających będzie się sukcesywnie podwajać. Z kolei stacja kosmiczna Nautilus ma powstać z nadmuchiwanych modułów mieszkalnych. Za planem budowy stoi amerykański potentat motelowy. Jak opowiada ekspert, stacja ma mieć 14 m długości, 6,7 m średnicy oraz ważyć 23 tony i mieć pojemność 330 metrów sześciennych. Służyć będzie głównie celom komercyjnym, jako hotel dla turystów kosmicznych. 

Ciekawy pomysł ma także firma Zero2Infinity, oferująca swoim klientom sześciogodzinne loty widokowe na wysokości 36 kilometrów nad Ziemią. Miałyby to być loty balonowe, znacznie wolniejsze od typowych lotów rakietowych i dzięki temu dające lepsze możliwości obserwacyjne. - Na tej wysokości krzywizna Ziemi jest bardzo wyraźnie widoczna, a atmosfera wygląda jak błękitny pas, co zapewni zapierające dech w piersi widoki. Pasażerowie w drodze powrotnej będą mogli spędzić 25 sekund w stanie nieważkości.

Loty na niską orbitę szybko nam spowszednieją i - co za tym idzie - równie szybko się znudzą. - Później przebojem kosmicznych biur podróży będą zapewne loty na Księżyc. Loty na Marsa i coraz dalej od Słońca będą zależały z kolei od rozwoju technologii i wynalezienia szybszych napędów, bo obecnie kosmiczną ekspansję ludzkości ogranicza przede wszystkim brak odpowiednich silników do statków.

PLAY PLAY PLAY

Czym więcej światła tym mocniej oczyszczają się meridiany i naczynia krwionośne, powodując, że umysł staje się czysty i klarowny. Jesteś nagadywany (słyszysz głosy-szumy w uszach) - Atakuje grypa zwierzęca. Pomaga GRIPEX MAX z apteki. Nie mieszać z alkoholem (mieszanie z alkoholem grozi mutacją-uszkodzeniem wątroby) Atakuje grypa pomorze tylko grzane piwo i woda mineralna (gazowana). Uwaga na „lichwiarz” (człowiek pobierający bardzo wysokie odsetki od pożyczonych sum). „Padłeś” ofiarą dzwoń do Centrum Kryzysowego (Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego).